logo

Mistrzostwa Europy Shinkyokushin we Wrocławiu

2011-Gru-8 09:20 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

DSCF1597W dniach 2 – 3 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i U-22 w których wzięła również udział kadra PFKK. Wśród startujących znaleźli się również zawodnicy ćwiczący w klubach naszego województwa. Pierwszego dnia zostały rozegrane I Mistrzostwa Europy Kadetów w Kobierzycach pod Wrocławiem. W tym turnieju walczyło czterech zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego:

Elwira Plewa z Wąbrzeźna w pojedynku eliminacyjnym w kategorii -60kg spotkała się z zawodniczką z Chorwacji. Niestety dwa trafienia mawashi-geri-jodan Chorwatki dały zwycięstwo przeciwniczce.

Olga Stolarczyk z Solca Kujawskiego walczyła w kategorii -55kg. Pierwsza walkę wygrała z Litwinką jednogłośnie. W drugim pojedynku walczyła z zawodniczką z Ukrainy. Niestety tym razem sędziowie wskazali na przeciwniczkę.

Bartłomiej Zaleśkiewicz z Wąbrzeźna startował w kategorii -55kg. W walce eliminacyjnej walczył z zawodnikiem z Ukrainy. Pierwsza część walki była z przewagą na Bartka. Jednak w drugiej części Ukrainiec przyspieszył akcje i i wyraźnie przeważał tym samym wygrywając walkę.

Kacper Glanc walczył w kategorii -60kg. Pierwsza walkę wygrał bezdyskusyjnie z zawodnikiem z Litwy. W drugim spotkał się z zawodnikiem z Polski. Pojedynek był zacięty i nerwowy. Walka zakończyła się dopiero po dogrywce i wskazaniu wagi na korzyść Kacpra. W kolejnej walce o wejście do finału zmierzyła się z zawodnikiem z Litwy. Walka była z przewagą Polaka. Niestety bardzo dyskusyjne klepnięcie mawashi-geri-jodan Litwina dało mu przeważający punkt wazari. Mimo silnego ataku naszego zawodnika nie zdołał odrobić strat. W rezultacie Kacper Glanc zajął III miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów.

Drugiego dnia we Wrocławiu rozegrano III Mistrzostwa Europy U-22 w hali widowiskowo-sportowej Orbita. W tym turnieju wystąpili:

Paulina Miszczak z Chełmna wystartowała w kategorii -60kg. Walczyła z zawodniczką z Węgier. Od początku Paulina silnie natarła na przeciwniczkę zdobywając przewagę ale nie wystarczyło to sędziom. W dogrywce obie zawodniczki walczyły równo. Waga nie rozstrzygnęła pojedynku. W kolejnej rundzie zmęczenie dało o sobie znać i Węgierka zdobyła wyraźną przewagę pola tym samym wygrała.

Mikołaj Trojanek z Bydgoszczy walczył w kategorii -70kg. W wyniku zamieszania rozpoczął walkę z zawodnikiem, który miał wystąpić później! Walkę przerwano i po krótkiej przerwie rozpoczął się właściwy pojedynek między naszym zawodnikiem a zawodnikiem z Azerbejdżanu. Mikołaj rozpoczął walkę taktycznie dobrze atakując seriami i schodząc z linii atakującemu przeciwnikowi. Azer dysponował jednak silnymi ciosami, które w rezultacie przyniosły jemu zwycięstwo.

Marcin Czajkowski z Torunia wystąpił w kategorii -75kg. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Rumunii, którą zakończył po krótkim czasie błyskawiczną i celną technika mawashi-geri-jodan. W drugiej walce walczył z zawodnikiem z Litwy. Pojedynek od początku był prowadzony przez obu zawodników bardzo agresywnie. Atak z każdej strony był szybki i mocny. Kilkakrotnie Marcin trafiał zawodnika na strefę jodan mawashi-geri i hiza-geri lecz techniki niebyły na tyle trafne by dać przeważający punkt. Litewski zawodnik dysponował mocnymi ciosami rąk zadawanymi w długich seriach. W końcowych sekundach Litwin zdobył przewagę pola i to zadecydowało o decyzji sędziów na niekorzyść naszego zawodnika.

Łukasz Jóźwiak z Torunia walczył w kategorii +85kg z zawodnikiem z Rumunii. Walka toczyła się ze zmienną przewagą raz na korzyć Łukasza raz na przeciwnika. Rumun głównie trafiał silnymi uderzeniami natomiast nasz zawodnik celnie zatrzymywał ataki używając kolan w zwarciu. Po dogrywce zadecydowała waga na korzyść Rumuna.

Tomasz Zawadzki z Chełmna walczył również w kategorii ciężkiej +85kg. W pojedynku spotkał sie z zawodnikiem z Ukrainy. Silna runda zasadnicza z obu stron nie dała rozstrzygnięcia. W dogrywce Tomasz zaczął ustępować przeciwnikowi pola walki. Sędziowie zadecydowali o wygranej przeciwnika.

Wysiłek włożony w przygotowania w tak trudne zawody na pewno zaprocentuje w przyszłości i przyniesie lepsze rezultaty - czego życzymy wszystkim zawodnikom.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl