logo

Seminarium Instruktorskie w Wałczu

2011-Paź-16 09:07 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSCF0518W dniach 7-9 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium instruktorskie oraz konsultacje kadry Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan poprowadził głównie zajęcia z metodyki ćwiczeń na małych tarczach tzw. tajkach. Zaproszony na seminarium sensei Jacek Baranowski 4 dan prezes Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai wyjaśnił szczegóły prawidłowego wykonania kata Yantsu i Tsukino. Sensei Dariusz Jasiakiewicz z komisji sędziowskiej oraz sensei Jacek Baranowski w ramach szkolenia sędziów wyjaśnili, niektóre zasady sędziowania zawodów WKO oraz EKO Shinkyokushin. Również odbyło się zebranie kierowników oddziałów, na którym ustalono kalendarz imprez na 2012 rok oraz omówiono stan przygotowań kadry do ME we Wrocławiu.

W tym roku równolegle z seminarium odbywały się konultacje kadry PFKK przygotowującej się do tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów i U22 we Wrocławiu. Zajęcia prowadzili sensei Artur Wilento i Jarosław Rogala, którzy realizowali kolejny etap programu przygotowań kadry. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały testy mające na celu sprawdzenie wytrenowania zawodników. Treningi odbywały sie na macie oraz nowo oddanej sali do sportów walki przy pływalni krytej w OPO w Wałczu. Na koniec zawodnicy odbyli kilka walk sparingowych z oceną sędziów tak jak na zawodach sportowych. Te konsultacje pozwoliły zobaczyć dobre strony przygotowań poszczególnych zawodników ale również i wyłapać pewne braki. Uwagi przekazano po zakończeniu konsultacji a zawodnicy otrzymali dalsze wskazówki do pracy w swoich klubach. Podczas konsultacji zweryfikowano również skład reprezentacji PFKK.

Z naszego regionu w nadchodzących Mistrzostwach Europy wezmą udział:

Kadeci: Bartłomiej Zaleśkiewicz i Elwira Plewa z Wąbrzeźna, Kacper Glanc z Bydgoszczy, Olga Stolarczyk z Solca Kujawskiego.

U22: Mikołaj Trojanek z Bydgosczy, Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak Torunia, Tomasz Zawadzki i Paulina Miszczak z Chełmna.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl