logo

Obóz Letni Tuchola 2011

2011-Sie-14 17:16 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

IMG_4608W dniach 2-7 sierpnia w Tucholi odbył się VIII Obóz Letni PFKK. W tym roku gościem był sensei Nicholas Pettas. W obozie wzięli udział również zawodnicy ćwiczący w naszym regionie z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Świecia, Torunia,Wąbrzeźna. Kadrę obozu stanowili Bogusław Jeremicz 5dan, Dariusz Jasiakiewicz 4dan, Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan a także trener Jarosław Rogala.

 Sensei Nicholas Pettas przeprowadził trening podstaw kihon-geiko i ido-geiko według założeń, które poznał przez 3 lata treningu jako Uchi-dechi w Honbu-Dojo Sosai Masutatsu Oyama. Podkreślał słowa Oyamy, że moc technik wypływa ze środka ciała, dlatego stabilna postawa i równowaga mają decydujące znaczenie.

Podczas porannych rozruchów zaproponował formy ćwiczeń tzw. cross-fit. Ćwiczenia cross-fit są ciekawą formą poprawienia wszystkich cech motorycznych i znakomicie nadają się również do sportów walki.

W treningach walki, które stanowiły większość zajęć – sensei Nicholas przedstawił kilka kombinacji oraz ich zastosowanie w taktyczne w walce zarówno w formule knock-down jaki i K-1.

W obozie wzięła udział również liczna grupa zawodników przygotowujących się do ME U-22 i Kadetów we Wrocławiu w grudniu bieżącego roku. Kadrowicze mieli również dodatkowe zajęcia. Sensei Nicholas przyglądając się sparingowi przekazał również kilka cennych uwag zawodnikom co do prowadzenia walki i przygotowania się do turnieju. W Obozie z kadrowiczów PFKK z naszego województwa wzięli udział: Mikołaj Trojanek i Kacper Glanc z Bydgoszczy, Tomasz Zawadzki i Paulina Miszczak z Chełmna, Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak z Torunia, Elwira Plewa z Wąbrzeźna.

 W czasie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i mistrzowskie dan. W komisji egzaminacyjnej oprócz shihan Bogusław Jeremicz, sensei Artur Wilento zasiadł również sensei Nicholas Pettas, który nie szczędził swoich uwag. Zwłaszcza szczególnym egzaminem jest test na stopnie mistrzowskie. Między innymi z naszego regionu egzamin na czarny pas zdali: Krzysztof Sosnówka 2dan z Wąbrzeźna i Tomasz Zawadzki 1dan z Chełmna.

 Oprócz Obozu prowadzone w tym czasie w Tucholi były kursy instruktorskie część specjalistyczna sportu kick-boxingu i rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona. Z naszego regionu w kursie instruktorów samoobrony wzięli udział i pozytywnie zaliczyli egzaminy: Sławomir Gąsior i Maciej Sankiewicz z Wąbrzeźna, Krzysztof Komorowski z Bydgoszczy, Dariusz Żydziak z Golubia-Dobrzynia.

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl