logo

Wakacje z Karate w Mikoszewie

2011-Lip-15 13:48 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Mikoszewo5 KumiteNa początku wakacji 25.06-07.07.2011 odbył się Obóz Letni "Wakacje z Karate w Mikoszewie zorganizowany przez Toruński Klub Karate Kyokushin. W obozie wzięli udział ćwiczący w klubach kyokushin w Bydgoszczy, Chełmnie, Świeciu, Toruniu, Wąbrzeźnie oraz z Połczynie-zdroju i Złocieńcu. Obóz prowadzili instruktorzy toruńskiego klubu Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan i Edyta Wilento-Pióro 2kyu. Funkcję lekarza obozowego pełnił sempai Krzysztof Komorowski 3kyu z Bydgoszczy.

Głównym założeniem treningowym obozu była wszechstronna nauka walki dlatego czesto treningi odbywały sie w parach. Codziennie wieczorem kształtowano i uczono się nowych kata. Na koniec każdego wieczornego treningu kata odbywał sie pokaz podczas, którego każda grupa prezentowała nauczone bądź szczególnie omawianą formę. Szczególną uwagę zwracano na efektywne poruszanie się tak ważne podczas walki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia nazwane "podstawami boksu". Dały one możliwość lepszego przygotowania się do umiejętności obrony i ataku na strefę głowy. Nie zabrakło również zajęć z kijem - Bo, które świetnie wzmacniają pracę całego ciała podczas wykonywania technik oraz ćwiczeń Ura-waza czyli umiejętności obrony przed różnego rodzaju trzymaniami i chwytami oraz nauki rzutów i obaleń.

Na koniec obozu odbył sie egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. Najlepsi juniorzy zostali wyróznieni dwoma stopniami junior: Michał Kalociński i Dawid Zygmuntowski z Torunia, Patrycja Siwicka i Oliwia Poćwiardowska ze Świecia, Łukasz Protasiuk i Jakub Kozłowski z Bydgoszczy.

Zajęcia odbywały się cztery razy dziennie. Opórcz treningów i zajęć sportowych uczestnicy mogli brac udział w różnych imprezach obozowych takich jak: dyskoteki, kino nocnych marków, ognisko, trening mocno-nocny. Podczas Obozu odbyły się dwie wycieczki szlakiem dwóch astronomów Jana Heweliusza z Gdańska i Mikołaja Kopernika z Fromborka. Przewodnicy podczas wycieczek ciekawie opowiadali znaczeniu miast w regionie Zatoki Gdańskiej i Mierzei Wiślanej oraz o ich barwnej historii i osobach związanych z tymi miastami.  Pogoda nie była zbyt łaskawa by zażywać kąpieli morskich ale mimo to odważni zanurzyli się w morzu a poszukiwacze skarbów szukali bursztynów. W ramach integracji wszystkich uczestników ośrodka kolonijnego "Korona" odbył się wspólny rozruch poranny w którym wzięli udział karatecy z dwóch obozów kyokushin, uczestnicy Parafiady, ćwiczący z obozu kung-fu i ze szkoły kosodan.

We wrześniu uczestnicy otrzymają pamiątkowe zdjęcia i filmy na płycie dvd.

więcej zdjęć na: http://www.karate.8host.pl/?go=entry&id=151

 

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl