logo

Seminarium w Fukushimie

2011-Lut-15 14:56 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

P2120270W dniach 11-13 luty w Fukushima w Japonii odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. W tym roku w seminarium wzięło udział 170 osób z Japonii oraz innych krajów, w tym 10 osób z Polski. Wśród polskiej ekipy było 5 osób z naszego regionu z klubów w Toruniu i Bydgoszczy.


Seminarium poprowadzili kancho Royama, fuku kancho Hiroshige oraz shihan Okazaki. Gościem specjalnym był mistrz Sun Li, który poprowadził trening I-ken.
W programie seminarium było doskonalenie kata, w tym kata z Bo, poruszanie się w walce oraz zastosowanie elementów i-ken i kata w walce. Shihan Hiroshige oraz  Kaneko zaprezentowali zasady i elementy walki shinken shobu czyli z uderzeniami na głowę rękoma. Zaskakującym punktem szkolenia był trening na śniegu :) całe szczęście, że nie był to taki śnieg jak w Polsce w tym okresie!! :)
Po seminarium wykorzystano kilka dni pobytu na zwiedzanie Tokio i Kamakury. Między innymi odwiedziliśmy miejsca związane z historią karate czyli dojo Masutatsu Oyama oraz grób na cmentarzu przy świątyni buddyjskiej w Gokokuji grób Gishina Funakoshi w Kamakurze.

Więcej zdjęć na http://www.kyokushinkan.pl/news.php?id=169

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl