logo

Super Karate na "Barbarce"

2011-Lut-7 14:51 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Super karate na Barbarce (301)Corocznie podczas zimowych ferii ćwiczący karate kyokushin wyjeżdżają na wycieczkę. W tym roku 3-5 lutego  gościliśmy w Szkole Leśniej Barbarka pod Toruniem. W imprezie wzięli udział członkowie klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Solca Kujawskiego i Torunia. 

..."Pierwszego dnia wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum Dalekiego Wschodu w Kamienicy Pod Gwiazdą przy Starym Rynku w Toruniu. Warsztaty związane były z obchodami w Chinach Nowego Roku  zwanego rokiem Królika. Pani nauczycielka z muzeum opowiedziała o zwyczajach związanych z tym dniem oraz zaproponowała przygotowanie tradycyjnych lampionów i sklejenie figurki królika. Po zwiedzeniu muzeum cała grupa udała się na posiłek do baru mlecznego i na spacer po starówce toruńskiej. Do Bazy Noclegowej na Barbarce dotarliśmy spacerem przez mroczny las..... Pozostałe dni spędziliśmy na terenie byłej osady leśnej. Wieczorny długi trening i wspólna kolacja zakonczyły pierwszy dzień wyjazdu.

Drugiego dnia w trakcie dwóch treningów przećwiczono elementy walki na tarczach treningowych a podczas treningu wieczornego na wyjaśnieniu i zrozumieniu kata. Zamiast planowanego kuligu zwiedziliśmy pobliski las i teren Szkoły Leśnej. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Późna kolacja zatytułowana była "dżem session" czyli szaleństwo dżemowe Smile. Sensei Artur Wilento opowiedział o swoim pobycie w Japonii i każdy mógł spróbować nauczyć się posługiwania pałeczkami do jedzenia.

Zajęcia treningowe prowadził sensei Artur Wilento 4dan i Michał Okoński 2dan.

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl