logo

Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu 2014

2014-Lut-14 10:50 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC_0718W ferie szkolne w Inowrocławiu od 2 do 9 lutego odbyła się już trzecia edycja Zimowej Szkoła Karate. Tym razem w dwóch turach w Sanatorium „Przy Tężni” gościli juniorzy ćwiczący w klubach w Toruniu, Bydgoszczy, Cholubia-Dobrzynia i Chełmna. Zajęcia prowadzili sensei Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan. Wszyscy mieli okazję poznania parku solankowego, jego ciekawych miejsc i zagatkowych postaci stojących w różnych jego częściach...

Każda grupa odkrywała również ciekawe miejsca podczas biegu w terenie. Podczas tego biegu należało wykonać zadania zgodnie z instrukcją na mapie poglądowej Parku Solankowego. Po zakończeniu każda grupa w krótki sposób referowała jego przebieg i wszyscy otrzymali słodkie przekąski :)

W treningach karate skupiono się na doskonaleniu poruszania się w ido-geiko i kata. Waznym elementem było również zastosowanie dynamicznego poruszania się w walce zarówno w ataku jak i kontrataku z zastosowaniem uderzeń prostych i mawashi-geri. Wszystkie ćwiczenia podsumowywano sparingami zadaniowymi.

Gościem jednego z turnusów był Pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w toruńskim EMPiK-u. W lekcjach językowych przybliżył proste sposoby komunikowania się po japońsku, nauczył tradycyjnej piosenki o kwiatach wiśni, składania origami i prostej gry towarzyskiej. Codziennie wszyscy korzystali z basenu solankowego, który znakomicie relaksował wszystkich uczestników Zimowej Szkoły Karate, a na dobranoc kino nocne dla wytrwałych :)

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom sanatorium za życzliwość, wyrozumiałość i miłe przyjęcie OSU!!

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl