logo

X Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate – 5 osób z naszego regionu zdało egzamin na czarny pas!

2013-Sie-15 19:35 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

Janusz Drywa2W dniach 30.07 – 4.08.2013 odbył się X Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W obozie uczestniczyli ćwiczący w klubach naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Torunia, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia i Solca Kujawskiego. Gościem specjalnym był Nicholas Pettas, który po raz drugi odwiedził nasz kraj i przekazywał wiedzę związaną z karate, K-1 i cross-fitu... 5 osób z naszego województwa zdało na czarne pasy kyokushin karate...

Treningi w grupach prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i sensei Artur Wilento 4dan, Dariusz Jasiakiewicz 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan. W tym roku oddzielne zajęcia miała grupa K-1, która ćwiczyła pod okiem Jarosława Rogali i Adrianny Bieńkowskiej.

 Dzień treningowy zaczynał się od rozruchu podczas, którego Nicholas Pettas zwracał uwagę na przygotowanie szybkościowe oparte na biegu i ćwiczeniach crossfit. Wszystkie ćwiczenia były dokładnie wytłumaczone i objaśnione tak by można było w szybki sposób zastosować do własnego treningu.

Ćwiczenia związane z karate oparte były na tradycyjnych metodach ćwiczonych w Honbu Dojo. Dzięki specyficznej atmosferze i stosowanych metodach każdy mógł się poczuć jakby był tam na miejscu a trening prowadził sam Masutatsu Oyama...

Prowadząc treningi K-1 Pettas pokazywał rozwiązania techniczne związane z atakiem i obroną rąk a także możliwościami wchodzenia i wychodzenia z klinczu. Nie zabrakło również sparingów zadaniowych jak i w pełniejszej formule. Przy wszystkich walkach podkreślane były szczelna obrona i czas reakcji na atak przeciwnika.

W tym roku minęła okrągła X rocznica Obozu Letniego w Tucholi. Podczas uroczystego spotkania shihan Jeremicz wspomniał o początkach tworzenia federacji, ludziach i sytuacjach przełomowych. Wszyscy kierownicy oddziałów oraz osoby szczególnie związane z tworzeniem federacji otrzymali pamiątkowe tabliczki wśród nich byli z naszego regionu: Artur Wilento, Andrzej Poczwardowski, Sławomir Kłosiński, Michał Okoński, Janusz Drywa, Mariusz Rudziński, Krzysztof Sosnówka, Tomasz Marcysiak, Krzysztof Komorowski.

Sensei Andrzej Poczwardowski otrzymał pamiątkowy specjalny dyplom honorujący jego test 50 kumite a wszyscy uczestnicy tegorocznego obozu otrzymali płyty DVD z tego testu.

Jak co roku pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu a przede wszystkim na czarne pasy. W tym roku egzamin był szczególnie wymagający. Oprócz testu pisemnego, egzaminu technicznego i kumite w formule knock-down i K-1 dodatkowo zdający na czarne pasy przechodzili test tamashiwari. Z powodzeniem ukończyli zdający z naszego regionu:

Krzysztof Komorowski 1dan – Bydgoszcz

Mariusz Rudziński 2dan – Bydgoszcz

Dawid Jędryka 2dan – Toruń

Michał Okoński 3dan – Chełmno

Janusz Drywa 3dan – Golub-Dobrzyń

 Szczególne gratulacje i uznanie dla nowych sensei, którzy uzyskali stopień 3dan OSU!!!

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl