logo

Obóz Letni - Wakacje z Karate w Borach Tucholskich

2012-Lip-17 11:44 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

DSC08892Na początku wakacji 1-10 lipca w Okoninach Nadjeziornych odbył się Obóz Szkoleniowo Wypoczynkowy w którym uczestniczyli ćwiczący karate z Bydgoszczy, Torunia, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Chełmna, Złocieńca. Obóz prowadzili: Artur Wilento 4dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan oraz pomagał i rolę lekarza obozu pełnił Krzysztof Komorowski 1kyu. Zajęcia w grupach odbywały się 4 razy dziennie. Zajęcia związane z karate odbywały się w różnych formach i miejscach w zależności od tematów treningów. Szczególny nacisk instruktorzy kładli na prawidłowe zrozumienie i wykonanie technik karate. Dużo uwagi poświęcono na naukę zachowań podczas walki zarówno sportowej jak i z uderzeniami na głowę i samoobronie w różnych sytuacjach zagrożenia. Wszystkie te aspekty przeplatały się ze sobą. Do ćwiczeń używano różnego rodzaju tarcz treningowych oraz worków a także ochraniaczy w tym rękawic bokserskich. Codziennie wieczorem ćwiczono kata w zależności od zaawansowania w tym również z kijem-bo. Na koniec dnia każda grupa demonstrowała nowo nauczone lub szczególnie przećwiczone formy kata.

Oprócz zajęć treningowych karate wszyscy mieli możliwość nauczenia się pływać kajakiem . Najlepsi spłynęli kajakami rzeką Brdą. Wszyscy odwiedzili ciekawe miejsce w Borach Tucholskich jakim jest Fojutowo gdzie krzyżują się dwa cieki wodne – rzeka i kanał płynący nad nią. Część obozowiczów pojechała busami a cześć wybrała się do Fojutowa rowerami pokonując trasę 40km! Podczas zajęć sportowych w zależności od umiejętności i chęci uczestnicy rozegrali mecze w piłkę nożną, siatkówkę, rzucankę i zbijaka. W meczu towarzyskim piłkarze kontra karatecy nasi zawodnicy po zaciętym pojedynku w kałużach wodnych wygrali mecz 2:0 :). W meczu siatkówki kadra kontra reszta świata zwyciężyła kadra 3:1 :). Podczas treningu mocno nocnego wszyscy zaliczyli test 1000 technik. Ćwiczeniom od czasu do czasu towarzyszyły błyski oddalającej się burzy...

Na koniec obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w dwóch turach. Pierwsza część techniczna do południa a druga po południu – walki w kręgu. Podczas ogniska – sayonara ogłoszone zostały wyniki. Najlepiej zaliczyli swoje egzaminy Jakub Kozerski i Artur Zglenicki z Golubia-Dobrzynia na kyu 6/2. Również osoby zdały egzamin na brązowe pasy: Bartłomiej Pudło ze Złocieńca, Marcelina Grabowska, Weronika Krajewska i Katarzyna Socha z Torunia na kyu 2/1.

zdjęcia również na http://www.karate.8host.pl/?go=entry&id=188

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl