logo

Obóz Letni PFKK Tuchola 2014

2014-Sie-19 13:13 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

tuchola 2014 woj (41)Po raz XI w Tucholi odbył się Obóz Letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W obozie wzięła również udział duża grupa trenujących w klubach naszego regionu. Instruktorami prowadzącymi zajęcia byli shihan Bogusław Jeremicz 5dan, Sensei Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. Gościem specjalnym obozu był Hajime Kazumi, który dziś prowadzi swoją organizację "Kazumi Karate International Association Iron Soul". Jako zawodnik kyokushin karate min. zdobył pięciokrotnie tytuł Mistrza Japonii, vice-mistrza Świata open, mistrza Świata w kategorii +90kg. Jego kariera i sposób treningu a także przejście testu 100 kumite było dla wielu ćwiczących kyokushin dużą inspiracją do ćwiczeń.

W trakcie obozu przedstawiał polskim karateką podstawy swojego treningu bazowego opartego na ćwiczeniach Iken, Ken-jitsu i okinawskim karate. Podkreślał ważność ćwiczeń w kihon-geiko powiązanych z  ćwiczeniami mentalnymi. Przedstawił kata Sanchin-no i Naifanchin-shodan objaśniając technikę i bunkai.

 Za przykładem Andrzeja Poczwardowskiego do testu 50 kumite przystapił Maciej Kowalczyk 3dan z Poznania. Test był trudnym sprawdzianem umiejętności i wytrwałaości na ból i zmęczenie. Temu specyficznemu testowi, poddają się nieliczni. Wagę podnosił fakt, że całość obserwował Hajime Kazumi, który doskonale wiedział jaka to ciężka próba. W teście jako przeciwnicy uczestniczyli min. Andrzej Poczwardowski, Sławomir Kłosiński, Dawid Jędryka, Marcin Czajkowski i Łukasz Jóźwiak, Mariusz Rudziński, Mikołaj Trojanek, Krzysztof Sosnówka, Tomasz Marcysiak, Tomasz Semeniuk, Dariusz Żydziak, Tomasz Zawadzki. Serdeczne gratulacje za przejście tej ambitnej próby walki ze swoimi słabościami dla Macieja Kowalczyka.

Jednym z ważniejszych momentów  obozu jest egzamin. Do komisji egzaminacyjnej poproszony został Hajime Kazumi, który uważnie przyglądał się zdającym na kolejne stopnie a szczególnie na czarne pasy.

Egzamin okazał się bardzo wymagający. Podziolony został na trzy części: w pierwszej test teoretyczny z wiedzy ogólnej dotyczącej karate kyokushin, w drugiej części technika karate - kihon-geiko, rozbudowane ido-geiko, kata dla zdających na kolejne stopnie dan również formy wykonywane indywidualnie, w trzeciej części kumite w formule K-1 i knock-down oraz tamashiwarii (rozbijanie desek). Zarówno formułę egzaminacyjną jak i pziom zdających szczególnie na wysokie stopnie Hajime Kazumi ocenił bardzo wysoko.

Z naszego regionu z czarne pasy zdali:

  1. Marcin Czajkowski 2dan - Toruń
  2. Edyta Wilento-Pióro 1dan - Toruń
  3. Łukasz Jóźwiak 1dan - Toruń
  4. Mariusz Korcala 1dan - Toruń
  5. Paweł Pęńsko 1dan - Toruń
  6. Marek Prełowski 1dan - Toruń
  7. Mikołaj Trojanek 1dan - Bydgoszcz
  8. Tomasz Semeniuk 1dan - Golub-Dobrzyń

Na stopnie kyu senior zdali Krzysztof Jaruszewski 3kyu z Chełmna, Michał Knioła 3kyu z Solca Kujawskiego, Kamil Murawski 1kyu z Solca Kujawskiego.

 

 

 

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl