logo

Wakacje z karate nad Bałtykiem 2014

2014-Lip-28 15:09 Kategorie: Szkolenia |
napisał Pan Administrator

IMG_4714W pierwszych dniach tegorocznych wakacji 29.06-07.07 trenujący juniorzy w klubach naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna wzięli udział w obozie szkoleniowo-sportowym w Ostrowie nad Morzem Bałtyckim. Również w obozie uczestniczyli juniorzy ze Szczytna. Zajęcia podczas obozu prowadzili instruktorzy Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan z Torunia, Piotr Zembrzuski 4dan ze Szczytna, Janusz Drywa 3dan z Golubia-Dobrzynia, Michał Okoński 3dan z Chełmna, Tomasz Marcysiak 2dan z Solca Kujawskiego. W obozie również pomagali Piotr Gawlik 2dan z Dortmundu, Piotr Lech 2dan judo, Krzysztof Komorowski 1dan z Bydgoszczy i Kamil Murawski 2kyu z Solca Kujawskiego. Gościem specjalnym była shihan Reina Iwasaki 5dan Shorinji-Kempo, która prezentowała podstawy tej sztuki walki i przeprowadziła specjalny trening ura-waza dla dziewcząt. Lekcji japońskiego oraz origami udzielał pan Hajime Watanabe.

 Trenujący ćwiczyli w grupach podzielonych według stopnia zaawansowania i wieku. W zależności od tego uczyli się, poszerzali i utrwalali technikę karate. Każdego wieczoru po treningu kata każda grupa prezentowała nową nauczoną formę. Również ćwiczący uczyli się kata z kijem – bo. W zajęciach karate instruktorzy zwracali uwagę na poprawność wykonywania technik i ich użyteczność w samoobronie i walce sportowej. W ramach zajęć grupy ćwiczyły również na plaży. O północy z czwartku na piątek odbył się trening mocno nocny przy blasku pochodni. Wszyscy wykonali 1000 technik karate i znieśli trudy późnej pory ćwiczeń.

 Treningi były najważniejsze ale dodatkowo uczestnicy mieli codziennie spotkanie z językiem japońskim podczas, których uczyli się słów i zwrotów grzecznościowych a także piosenek. Każdy mógł wykąpać się lub potrenować w Bałtyku :). Odwiedziliśmy Jastrzębią Górę, Karwię i Hel gdzie przeszliśmy się szlakiem fortyfikacji wojennych orazi byliśmy w Fokarium gdzie min. oglądalismy pokaz karmienia fok.

 Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie kyu. Podczas tego testu oprócz standardowych wymogów na poszczególne stopnie dodatkowo każdy zdający musiał zaprezentować jedną nowo nauczoną formę kata. Wszyscy również wzięli udział w kumite z podziałem na grupy wiekowe. Tradycyjna Sayonara na koniec odbyła się przy ognisku gdzie rolę obsługi pełniła kadra obozu.

Do grona sempai (osób posiadających zielone i brązowe pasy) weszli:

 • Poćwiardowska Oliwia 2/1kyu ze Świecia,
 • Zglenicki Artur 3/1 kyu z Golubia-Dobrzynia,
 • Kozerski Jakub 4/2 z Golubia-Dobrzynia,
 • Pióro Jakub 4/2 z Torunia,
 • Żelazek Julia 4/2 z Bydgoszczy,
 • Adamowicz Błażej 4/1 z Golubia-Dobrzynia,
 • Dołęgowski Dawid 4/1 z Golubia-Dobrzynia,
 • Garside Helena 4/1 z Torunia,
 • Mowińska Zuzanna 4/1 z Torunia,
 • Suchodolski Igor 4/1 z Bydgoszczy,
 • Szymański Błażej 4/1 z Torunia.

 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w szkoleniu i zapraszamy za rok. OSU!!!

© 2010 - 2015 Kyoukushin-kan code & design: http://studio.domination.pl