logo

Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin

2014-Cze-19 17:24 Kategorie: Zawody |
napisał Pan Administrator

face (40)W niedzielę 15 czerwca 2014 w Wiedniu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin. Mistrzostwa zorganizowała Austriacka Organizacja Shinkyokushin kierowana przez Marka Kubka 4dan. Turniej został rozegrany w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe kadetów, juniorów i seniorów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 9 krajów i kilku organizacji kyokushin min. reprezentanci trenujący w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Wśród startujących byli również zawodnicy z naszego regionu z klubów: Bydgoszczy, Chełmna, Torunia, Wąbrzeźna, Solca Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia.

Wyjazd na zawody został zorganizowany przez zarząd federacji. Większość zawodników pojechała autokarem. Dla większości startujących ze strony PFKK były to pierwsze zawody międzynarodowe. Na pewno każdemu towarzyszył stres ale większość zawodników poradziła sobie z tym i dobrze zaprezentowała się w turnieju. Miejsca na podium zajęli również startujący z klubow regionu:

W konkurencji kata juniorów Marcelina Grabowska z Torunia zajęła III miejsce.